04.05.2017

15. výročí zasázení STROMU MILÉNIA

15. výročí  zasázení  STROMU MILÉNIA

Věřte, nevěřte je tomu již 15 let, kdy vysadili esperantisté členové městské organizace Svazu důchodců ČR Ostrava a studenti Gymnázia Olgy Havlové v blízkosti gymnázia a sídla MO na ulici Marie Majerové v Ostravě Porubě  9.dubna 2002 dvě lípy srdčité. 

Na mezigenerační setkán í  a  oslavu 15. výročí  pozvali na den 7. dubna

2017   své zástupce,  příznivce  Městská organizace  svazu důchodců a vedení Gymnázia Olgy Havlové, nad kterým převzal záštitu starosta Městského obvodu Ostrava Poruba.

Setkání se uskutečnilo po vyučování studentů v odpoledních hodinách. 

Program odpovídal danému tématu.  Slavnostní  mezigenerační setkání zahájila předsedkyně  Městské organizace Svazu důchodců ČR a ředitelka  Gymnázia Olgy Havlové Mgr. Jana Huvarová . Po zahájení a přivítání hostů zazpívali studenti  pod vedením  Mgr.  Olgy Blažkové  své krásné písně. Pohádku o dvou lípách, kterou k tomuto výročí napsala členka městské organizace paní Ing. Daniela Prošková, přednesla studentka gymnázia. Poté paní  Ludmila Tesařová pamětnice, jedna  ze skupiny esperantistů, členů městské organizace SD, kteří výsadbu stromů prováděli, ve své vzpomínce připomenula  výročí zakladatele esperanta Ludvíka Lazara Zamenhofa a průběh výsadby.  Účastnici si prohlédli v hale gymnázia malou prezentaci života STROMU MILÉNIA a přešli ke stromům, které společně zdobily  výrobky  členek městské organizace SD Ostrava. Toto setkání se uskutečnilo na popud skupiny členů Kačerů, sběratelů  kešek, kteří se společně s dalšími členy městské organizace starají o úpravu okolí stromů. Poděkování  za  úpravu a důstojné  prostředí,  doplnění  balvany  a tabulkami označující výsadbu  patří vedení Městského obvodu Poruba,  které vždy na požádání ochotně  bylo nápomocno. Společně s ředitelkou Gymnázia  Olgy Havlové Mgr.  Janou Huvarovou a zástupkyní  Mgr. Drahoslavou  Pospíšilovou   děkujeme všem účastníkům této akce ,  ale hlavně těm, kteří napomáhali při přípravě a zajištění programu. Přejeme si společně,  aby naše lípy první Stromy milénia roku 2002 v Ostravě se staly upomínkou generacím, které přijdou po nás.

Zapsala : Anna Pinterová

Foto : Daniela Prošková

 


rubrika: Archív příspěvků