12.10.2017

Mezinárodní den seniorů

Je neděle 1.října, nádherné slunečné počasí doslova vyzývá si někam vyrazit. Pro seniory, nejen z Moravskoslezského kraje, to je den, který je jejich svátkem. A jak jej nejlépe oslavit? Společně. 

S dalšími přáteli s různých míst kraje vyjíždíme směrem na Opavsko. Celokrajské oslavy začínáme  cestou autobusem s dalšími seniory z Třinecka a Havířova do Hradce nad Moravicí a prohlídkou zámku. Pro jiné skupiny připravili organizátoři cestu k jiným historickým památkám a to do Raduně a Kravař. Po společném obědě se všechny výpravy sjeli do obce Hlavnice, která se důstojně připravila na společné oslavy Mezinárodního dne seniorů. Celým odpoledním programem nás provedla gradiciózně Marie Navrátová. Ta hned na úvod dala slovo předsedovi KRS Ostrava Pavlu Glucovi, který nás všechny uvítal a pozdravil. Pak se již na podiu ve zdejším „kulturáku“ odvíjel připravený program. Začaly jej děti z místní základní školy a po nich se v různých žánrech představily některé kluby z kraje. Pořádně to hned zpočátku rozjely svými tanci Country girls z Petřkovic, přidala se také seniorská skupinka z Dolní Lutyně a  úchvatný pěvecký soubor Krákorky z obce Vrchy. Mezi vystoupeními se také provedlo vyhodnocení kampaní „Obec, město a mikroregion seniorům nejpřívětivější.” Ocenění z rukou předsedy KRS obdržely nejaktivnější seniorské organizace Senior klub Bohumín, KKC seniors Ostrava. Z obcí a měst seniorům nejpřívětivějších pak Vrchy, Šenov u Nového Jičína, Horní Suchá, město Třinec, Městský obvod Moravská Ostrava a Přívoz. Podruhé za sebou získal titul Mikroregion seniorům nejpřívětivější Mikroregion Stonávka. Závěr pěkného odpoledne patřil místním divadelníkům. Seskupení Pajšl a po nich Čupr holky a čupr kluci z Hlavnice nenechali nikoho sedět v klidu a častý potlesk jasně dával najevo, komu se jejich zábava líbí.  Když k tomu přidáme i obětavost místních seniorů, kteří se o nás starali jako na svatbě, není divu, že se nám ani nechtělo jet domů. A tak naše poděkování patří všem, co se na tak zdařilé akci pro seniory podíleli i díky podpoře Moravskoslezského kraje, obce Hlavnice a dalších, kterým nejsou těm věkově starším lhostejní.

Karel Moškoř, Klub důchodců Střítež

Fotogalerie

33
34
35
36
37

rubrika: Archív příspěvků